uropejski Uniwersytet Latający 2017

Komisja Europejska ceo bordo z napisem na dole 0 team europe

„Europejski Uniwersytet Latający 2017” to IV edycja ogólnopolskiej akcji edukacyjnej, skierowanej do uczniów szkół ponadpodstawowych z miejscowości do 50 tys. mieszkańców. Realizowana jest przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce i Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Celem "Europejskiego Uniwersytetu Latającego" jest zainteresowanie młodzieży tematyką unijną oraz zwiększanie wiedzy uczniów i uczennic na tematy związane z praktycznym wymiarem członkostwa Polski w UE.

W każdej lekcji uczestniczy Ekspert/Ekspertka z TeamEurope, którego/której zadaniem jest merytoryczna prezentacja konkretnego, wybranego przez szkołę tematu związanego z Unią Europejską, a także Animator/Animatorka, który opowie o wpływie Unii na jej codzienne wybory, prywatne i zawodowe oraz poprowadzi w sposób interaktywny część spotkania.

Szkoły otrzymają od Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej i CEO pakiet edukacyjny (dla szkoły) oraz publikacje dla uczestników spotkania.

EUL to akcja edukacyjna skierowana jest do 15 szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych z miejscowości do 50 tys. mieszkańców, które do 1 marca 2017 zgłoszą swój udział poprzez internetowy formularz zgłoszeniowy. Udział szkół jest bezpłatny

Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie:
http://eul.ceo.org.pl/aktualnosci/startujemy-z-eul-em?utm_source=rekr2017_

Zapraszamy szkoły do udziału w tej akcji.

Bogusława Rybaczyk, nauczyciel doradca
Elżbieta Zborowska, nauczyciel konsultant